Renolux Türkiye

Çarpışma Testleri

Renolux Oto Koltukları Çarpışma Testleri

Renolux Çarpışma Testleri

Güvenlik açısından en iyisini sunmaya kendini adamış olan Renolux markası ürünlerine sürekli olarak yenilikleri entegre etmektedir. Renolux markasında güvenlik performansını iyileştirmek, tükenmez bir motivasyon kaynağı ve standartları yüksek tutmak önemli bir sorumluluktur. Renolux markası Ar-Ge faaliyetlerinde ürünlerini daha verimli hale getirmek için yorulmadan çalışmaktadır. Güveni en iyi şekilde sunmaya çalışan Renolux, dünyanın en büyük güvenlik laboratuvarları (UTAC, TASS, CSI, ADAC, vb.) ile birlikte çalışmaktadır. Bu güvenlik laboratuvarları ve güvenlik testleri sayesinde bebek ve çocuklarınız için alacağınız oto koltuklarında kriterleriniz en iyi şekilde karşılanacaktır.

Renolux araba koltuklarının her biri, yürürlükteki Avrupa standartları R44/04 veya R129 tarafından tanımlanan onay için statik ve dinamik testleri (çarpışma testleri) elbette başarıyla geçmiştir. Şu anda kullanıma sunulan yeni R129 standardı, hem önden hem de yandan çarpışmalarda daha derinlemesine testler ile ortaya koymaktadır. Bu testlerde daha araçsal olan ve daha net sonuçlara izin veren “Q” mankenleri kullanır. Ayrıca Ulaştırma Bakanlığı onaylı bağımsız laboratuvarlarda uygunluk çarpışma testleri gerçekleştirmekteyiz.

Aynı zamanda Renolux patentli Softness teknolojisi, hem konfor hem de güvenlik açısından mükemmellik seviyelerine ulaşmanızı sağlar. Bu patentli teknoloji, koltuğa olağanüstü yumuşaklık sağlayan kendileri tarafından geliştirilmiş yüksek yoğunluklu poliüretan köpük ile kaza anında yaşam kapsülü görevi gören çelik çerçevenin birleşiminden oluşuyor. Bu çerçeve, bir araba kazası sırasında enerjiyi emmek ve şiddetli şokları azaltmak için özel olarak tasarlanmış çok yüksek deformasyon özelliklerine sahiptir. Renolux koltukları, çocuklara tüm seyahatleri boyunca mümkün olan en iyi korumayı sağlama arzusundan doğan, otantik, dayanıklı ürünlerdir.

Renolux Çarpışma Testleri
Renolux Adac Testi

Adac Testi


ADAC yani Allgemeiner Deutscher Automobil Club Oto koltuklarında esas standart Avrupa Birliği’nce kabul edilen ve tüm Avrupa ülkelerinde satılan oto koltuklarında mecburi olan ECE-R 44/04 Belgesi’dir. Adac testi Avrupa Birliği ülkelerinde satılmakta olan tüm bebek ve çocuk oto koltuklarında bu standart oto koltuklarının arka kısımlarında bulunan turuncu renkli etiket ile belgelenmektedir.

ECE-R 44/04 Belgesi Adac testi, Avrupa Birliği’nin akredite ettiği laboratuvarlar tarafından verilmektedir. Aynı zamanda ADAC, Alman Otomobil Kurumu’nun kısaltılmış adı olarak bilinmektedir. Bu kuruluş yol güvenliği, trafik, turizm gibi çeşitli alanlarda faaliyet göstermektedir.

Bebek oto koltuğu adac testi çeşitli simülasyonlar üzerinden yapılarak test edilmektedir. Böylece önden, yandan ve arkadan çarpma esnasındaki durumuna bakılıyor ve test ediliyor. Örneğin, yandan 50 km hızla çarpışma testi yaparak çeşitli denemeler yapılıyor ve test sonuçlarına, aldığı hasara bakılıyor. Bu testler esnasında Q serisi çocuk mankenler kullanılıyor. Ayrıca çocuk mankenlerin üstüne çeşitli sensörler ve basınç ölçerler konularak maksimum verim hedefleniyor. Renolux markasına ait olan Renolux Olymp I-Size Softness Isofix ve Renolux Renofix Softness Isofix oto koltuğu modelleri Adac testlerinden geçmiş oto koltuk modellerindendir.

https://www.traditionrolex.com/48
Renolux I-size

ECE R129 İ-Size

ECE R129 İ-Size, EUROLAB laboratuvar ECE R129 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunarak güvenliğe önem verir. ECE R129 test regülasyonu, çocuk oto koltuğunun üretimini kontrol eden en son güvenlik yönetmeliğidir. Bu yönetmelikte amaç, çocuk oto koltuklarının daha kolay sığmasını sağlamak, yan darbelere karşı daha iyi koruma sağlamak ve çocukları daha uzun süre arkaya dönük tutmaktır.

ECE R129 (i-Size) oto koltukları en yeni oto koltuğu güvenliği standardıdır ve endüstriyi en yüksek güvenlik standartlarına uymaya zorlar. ECE R44/04 eski bir güvenlik standartları setidir ve yeni bir ECE R129 (i-Size) oto koltuğu dalgası tarafından aşamalı olarak çıkarılıyor.

Aynı zamanda bilinmesi gereken bir diğer detay da CE R44/04 Standardında kriterler bebeğin kilosuna göre yapılırken i-Size (ECE R129-03) standartlarında kriterler, bebeğin veya çocuğun boyuna göre yapıldığıdır. i-Size belgeli oto güvenlik koltuklarındaki çarpışma testleri ECE R44/04 belgeli koltuklara göre çok daha kapsamlı olacaktır. ECE R44/04 Standardında boy en fazla 135 cm’ye kadar test edilebilirken, i-Size (ECE R129-03) Standartlarında 150 cm’ye kadar yapılabilmektedir. Buna bağlı olarak i-Size, bebeğinizin emniyeti ve güvenliği ile ilgili şu an yürürlükte olan en güncel oto koltuğu standardıdır. Ayrıca bu özellikteki koltuklar, yandan gelecek darbelere karşı son derece dayanıklı olup bebeklere ekstra baş ve boyun koruması sağlamaktadır.

i-Size Standartları; Avrupa Birliği tarafından 2013 yılının Temmuz ayında kabul edilen bebek ve çocuk oto koltuklarındaki yeni güvenlik standartlarıdır. Bu standarttaki oto koltukları, oto koltuğunun arkasına yapıştırılan turuncu etiketteki i-SIZE veya ECE R129-03 numaraları ile belirtilmektedir.

Renolux TCS Belgesi

TCS

TCS yıllardır kendini arabada çocuk güvenliğine adamıştır. Odak noktası, sürekli revize edilen ve mevcut duruma uyarlanan TCS çocuk koltuğu testidir.

TCS, çocuk koltuğu testini yılda iki kez gerçekleştirir. Çocuk koltuklarının güvenliği sürüş esnasında kontrol edilir; koltuklar, bir test kızağına monte edilmiş bir VW Golf gövdesine takılır ve test edilir. Test, her bir çocuk koltuğu için onaylanmış en küçük ve en büyük çocuk mankeni (bebek) ile gerçekleştirilir. Çocuk koltukları şu kriterler kullanılarak değerlendirilir: güvenlik, çalışma/ergonomi ve kirletici içerik

Renolux TCS Belgesi
Renolux TCS Testi

Isofix Sistem ve Güvenlik

Isofix Sistem, bir oto koltuğunun arabaya takılmasını daha kolay ve daha güvenli hale getirmek için tasarlanmış bir güvenlik sistemidir. Isofix bağlantı sistemi, oto koltuğunu arabanın çerçevesine bağlayan iki metal çubuktan oluşur ve koltuğu sabitlemek için emniyet kemerlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Isofix sistem, güvenli ve rahat bir oturuş sağlamanın yanı sıra, Isofix kullanımı geleneksel emniyet kemeri kullanımına göre daha kolay ve konforludur. Bu durum da ebeveynleri oto koltuğu kullanma sürecinde daha kolay bir süreç yaşamalarını sağlar. Isofix sistemli oto koltuğu modelleri seçerek hem çocuklarınız için hem de kendiniz için güvenli ve kolay bir sistemi kabul etmiş olursunuz.

Isofix Sistem Oto Koltukları Sayesinde;

  • Oto koltuğu araca hızlı ve kolay bir şekilde takılabildiği için sizlere zaman kaybı yaratmaz ve süreç daha kolay tamamlanır.
  • Isofix sistemde son derece basit bir montaj sistemi olduğu için oto koltuğunuzu hatalı takma oranını önemli oranda düşüreceksinizdir.
  • Normal emniyet kemerine göre daha fazla güvenlik noktasına sahip olduğu için bebek ve çocuklarınıza üst düzey güvenlik sunar.
  • Aynı zamanda bağlama kayışı ve ekstra destek ayakları sayesinde güvenlik düzeyi aratacaktır.
  • Isofix sistemde oto koltuğun araca bağlı olup olmadığını gösteren test noktaları mevcuttur. Böylece oto koltuğunun güvenle bağlı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
Renolux Çarpışma Testi

45 yılı aşkın Renolux uzmanlığı Welcome Baby Distribütörlüğü ile Türkiye'de!

Fransız endüstriyel aile şirketi olan Renolux olarak, 45 yılı aşkın deneyimimiz, konfor, güvenlik ve kaliteyi garanti eden çocuk bakım ürünleri tasarlamamıza ve üretmemize olanak tanıyor. Beklentilerinizin her biri için mutlaka bir Renolux ürünü vardır, çünkü teknolojik yeniliklerimize ve tasarımlarımıza ilham verenler çocuklar ve ebeveynlerdir.

Softness® teknolojisi hakkında detaylı bilgi ve doğru ürün seçimi yapmanızda size yardımcı olmak Welcome Baby müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

Renolux markalı oto koltukları ve yükseltici oto koltuklarımız hakkında web sitemizden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Renolux ürünlerini deneyimlemek için Welcome Baby mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

RENOLUX x WELCOME BABY

Renolux ürünlerini Welcome Baby web sitemiz üzerinden hızlıca inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Edit Template